top of page

ELEKTROSTYMULACJA W CZASIE TRENINGÓW GRUPOWYCH (CZĘŚĆ 1)


Dzisiaj chcielibyśmy powiedzieć o tej formie treningu elektrostymulacji, którą zna i stosuje niewiele osób: grupowy trening z elektrostymulacją. Przed wprowadzeniem Wiemspro na rynek możliwość wykonania tego typu sesji treningowej była skomplikowana i, co najważniejsze, istniało wiele limitów związanych z kontrolowaniem sesji i ćwiczeń użytkowników. Teraz możesz zastosować elektryczną stymulację mięśni w czasie Twoich sesji grupowych.

Obecnie możemy kontrolować 12 użytkowników jednocześnie przy pomocy jednego iPad’a, nawet jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca. To dlatego, że w celu wykorzystania do zajęć grupowych elektrostymulacji, zaczęły powstawać efektywne i ciekawe programy w różnych studiach. Tradycyjne, już istniejące zajęcia grupowe również mogą być połączone z elektrostymulacją.

Wyobraź sobie, że możesz zaaplikować elektrostymulacje podczas zajęć tanecznych, mających za zadanie rzeźbić sylwetkę, podczas indoor cycling, treningu cross… Możliwości są nieskończone.

Dlaczego warto używać elektrostymulacji w czasie treningów grupowych?

Zastosowanie elektrostymulacji w czasie treningów grupowych przynosi wiele korzyści.

Po pierwsze pozwala zredukować czas zajęć (jeśli chcesz). Co oznacza, że stosując impulsy elektryczne we właściwy sposób możemy wykonać bardzo efektywny trening, w tym samym czas i osiągnąć o wiele lepsze rezultaty. Ta cecha wpływa na studia i ich klientów. Trenerzy mogą mieć większą rotację użytkowników, oferować więcej usług; użytkownicy oszczędzają czas bez utraty rezultatów, a nawet je poprawiając.

Z drugiej strony jest to doskonałe uzupełnienie konkretnych aktywności, w których niektóre partie mięśni nie są stymulowanie lub w których poziom siły nie jest poprawiany w znacznym stopniu (pamiętaj, że nie ma zdrowia bez odpowiedniego poziomu siły). Przykładami takich aktywności są taniec, lub zajęcia na rowerach stacjonarnych. Teraz możesz pracować nad górną częścią ciała, a nawet skupić się na mięśniach brzucha, ramionach czy jakiejkolwiek grupie mięśni wtedy kiedy chcesz. Ciesz się ulubioną aktywnością jednocześnie wykonując trening całego ciała.

Innym fundamentalnym czynnikiem jest poziom indywidualizacji treningu. Prawdopodobnie największą wadą treningów grupowych jest trudność w dopasowaniu poziomu intensywności dla wszystkich. Powszechne jest, że na tych samych zajęciach są obecne osoby o różnych możliwościach i sprawności, co powoduje, że trening może być dla jednych z nich bardzo trudny lub niezwykle łatwy, co zależy od kondycji fizycznej. Elektrostymulacja całego ciała może rozwiązać ten problem, pozwalając na dostosowanie poziomu intensywności treningu do każdego użytkownika.

Jak możemy dopasować trening grupowy przez elektrostymulację?

Wiemspro to pierwszy system elektrostymulacji całego ciała, który pozwala Ci na pracę z wieloma, różnymi użytkownikami jednocześnie (do 12 osób na iPad), używając różnych programów. To oznacza, że możesz użyć do każdej osoby takiego programu elektrostymulacji jaki najlepiej odpowiada jego potrzebom i celom. Możesz również stworzyć nowe programy i nazwać je w taki sposób, który pozwoli Ci je odpowiednio zorganizować i przypisać do konkretnego użytkownika.

W czasie trwania sesji zawsze jest możliwość dopasowania intensywności napięcia elektrycznego, zmiany programu czy nawet zapauzowania programu dla konkretnej osoby w czasie gdy pozostałe kontynuują trening.

Jeśli na zajęciach zjawi się ktoś kto przyjechał po czasie ich rozpoczęcia możesz dodać go do grupy bez zatrzymywania treningu pozostałych klientów. W ten sam sposób możesz zatrzymać czyiś program i usunąć go z ekranu treningowego bez zatrzymywania treningu pozostałych.

Teraz możesz pracować z elektrostymulacją całego ciała w czasie treningów grupowych, kontrolować wszystko w łatwy i bezpieczny sposób. Możesz również mieszać ćwiczenia ze stymulacją by Twoje sesje były jeszcze bardziej dynamiczne, interesujące i efektywne.

Wejdź w to i przygotuj się go przetestowania tej technologii. Możemy zapewnić, że Cię zaskoczy i korzystanie z niej będzie przyjemnością.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page