top of page

Kształtowanie pośladków przy pomocy EMS

Zaktualizowano: 12 paź 2023


Nie każdy ma tyle czasu na ćwiczenia, chociaż wszyscy marzymy o doskonałych pośladkach. Na pewno kiedyś przyszło Ci do głowy, że nie widzisz rezultatów, co spowodowało brak motywacji, ponieważ nie widziałeś nagrody za swój wysiłek.


To już przeszłość. Czy nie słyszałeś jeszcze o elektroterapii dla pośladków? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu i odkrycia korzyści, jakie może przynieść elektrostymulacja dla Twojego ciała, zarówno na poziomie mięśniowym, jak i estetycznym.


Jak wykorzystać elektrostymulację dla pośladków


Elektrostymulacja mięśni to metoda, która nie była dobrze znana, ponieważ jeszcze kilka lat temu była używana przez profesjonalistów i elitarnych sportowców. Obecnie jest to koncepcja, która budzi zainteresowanie wielu osób, dzięki postępom w medycynie sportowej, które czynią ją jednym z najlepszych suplementów treningowych dostępnych dla każdego.


Czy znasz jakąś tradycyjną technikę fitness, która pozwala zwiększyć stosunek czasu/pracy? Albo która daje Ci możliwość ćwiczenia wielu stref jednocześnie?


Elektrostymulacja udowodniła, że jest doskonałym sojusznikiem do osiągnięcia wyników w krótszym czasie. Nie oznacza to jednak, że jest to cudowna technika, dzięki której Twój organizm zostanie w dobrej formie bez wysiłku. Jak każda maszyna, wymaga aktywnego działania, aby jej efekty zostały wzmocnione i osiągnięte najlepsze wyniki.


Elektrostymulacja dla pośladków


Elektrostymulacja pomaga w fizycznym przygotowaniu, zwiększeniu siły i utrzymaniu mięśni w dobrej kondycji. Choć prawdą jest, że zawsze lepiej jest to robić w połączeniu z dobrowolnymi ćwiczeniami.

Aby wzmocnić mięśnie pośladków, konieczne jest wybranie odpowiedniego programu i nie zawsze wybieranie tego samego programu. Powodem tego jest to, że organizm przyzwyczaja się do wybranego programu, a po pewnym czasie przestaje być skuteczny. Trzeba również zmieniać pozycję i rodzaje ćwiczeń, aby zagwarantować wyniki.


Czy elektrostymulacja dla pośladków działa? Dzięki pracy nad mięśniami pośladków za pomocą elektrostymulacji możliwe jest zwiększenie masy mięśniowej w tej okolicy, poprawiając jędrność obszaru.


Elektrostymulacja jest idealnym uzupełnieniem Twojego treningu i diety, jeśli chcesz zmniejszyć wiotkość pośladków. Ale nie zapominajmy, że osiągnięcie wyników wymaga połączenia tej techniki z treningiem cardio i prawidłową dietą.


Elektrostymulacja pośladków przed i po


Często skupiamy się tylko na aspekcie estetycznym pośladków i zapominamy o sile, jaką ten mięsień ma i jakie korzyści przynosi naszemu zdrowiu.


Pośladki są jednymi z największych i najważniejszych mięśni w ludzkim ciele, dzięki którym utrzymujemy równowagę w pozycji stojącej i pozostajemy w pozycji wyprostowanej, ponieważ odpowiadają za utrzymanie nas w pozycji dwunożnej. Poza tym mają one tak ważne funkcje jak stabilizacja miednicy i odcinka lędźwiowego. Dlatego silne pośladki zmniejszają możliwość wystąpienia bólu pleców lub kontuzji dolnych kończyn, takich jak naciągnięcia mięśni.


Problem polega na tym, że siedzący tryb życia sprawia, że nasze pośladki zasypiają, ponieważ spędzamy zbyt wiele czasu siedząc. To negatywnie wpływa na rozpoczęcie aktywności fizycznej, ponieważ im bardziej śpią, tym trudniej jest je obudzić.

Skutki braku treningu pośladków


Często skupiamy się tylko na aspekcie estetycznym, jaki stanowią pośladki, i zapominamy o mocy, jaką ten mięsień ma i przynosi naszemu zdrowiu.


Pośladki są jednymi z największych i najważniejszych mięśni ludzkiego ciała, dzięki nim utrzymujemy równowagę w pozycji stojącej i pozostajemy wyprostowani, ponieważ odpowiadają za utrzymanie nas w pozycji stojącej. Ponadto pełnią ważne funkcje, takie jak stabilizacja miednicy i odcinka lędźwiowego. Dlatego silne pośladki zmniejszają ryzyko bólu pleców lub kontuzji dolnych kończyn, takich jak naciągnięcia mięśni.


Problem polega na tym, że siedzący tryb życia sprawia, że nasze pośladki zasypiają, ponieważ spędzamy zbyt wiele czasu siedząc. To negatywnie wpływa na rozpoczęcie aktywności fizycznej, ponieważ im bardziej śpią, tym trudniej jest je obudzić.


Definiowanie pośladków


Skład mięśni pośladkowych Aby lepiej zrozumieć anatomię i funkcje tego wielkiego mięśnia, musimy poznać jego składniki. Pośladki dzielą się na 3 części:

  • Pośladki wielkie: To kapitan drużyny, ponieważ bez niego byśmy upadli do przodu lub na bok, ponieważ zapewnia stabilność biodra.

  • Pośladki średnie: Ten mięsień to główny stabilizator miednicy, gdy opieramy się na jednej nodze. Pozwala nam także oddzielić biodro, lekko je obrócić lub zamknąć.

  • Mimo że pośladki wielkie są największe i najbardziej imponujące pod względem estetycznym, to pośladki średnie i małe odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu ich aktywności i umożliwiają efektywne treningi.

Dlaczego stosować elektrody do wzmocnienia pośladków? Jak już wiemy, elektrostymulacja jest jednym z najlepszych sojuszników treningu ciała. Nie tylko może pomóc w zwiększeniu napięcia i masy mięśniowej (wśród wielu innych zalet), ale elektrody są także najlepszą opcją do stymulacji pośladków.

Dlaczego?

Otóż pośladki wielkie są najtrudniejsze do stymulowania, a jednocześnie dają najbardziej widoczne efekty. Dlatego normalne jest, że czasami myślisz, że Twój wysiłek nie przekłada się na oczekiwane wyniki. Podczas gdy przysiad może aktywować 60% mięśni czworogłowych, elektrostymulacja pośladków aktywuje tylko 10%. Jak więc działa elektrostymulator mięśni pośladków? Dlaczego jest taką dużą pomocą?


To proste! Elektrostymulacja pozwala na trening w głębi, ponieważ aktywuje mięśnie i aktywuje włókna mięśniowe, do których nie można dotrzeć tylko za pomocą dobrowolnych skurczów. W tym sensie stroje Wiemspro są najlepszą opcją, ponieważ posiadają najbardziej zaawansowaną technologię i składają się z dwóch wygodnych i dostosowalnych części do Twojego ciała, co pozwala na wykonywanie treningów przy pełnej swobodzie ruchów. W ten sposób możesz wybrać, czy chcesz pracować wszystkimi mięśniami w jeden dzień, czy też różnicować według stref.

Elektrostymulacja a cellulit


Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, czym jest cellulit:

To jest zmiana estetyczna częstsza u kobiet i występująca w określonych miejscach, która może współistnieć z nadmiernym gromadzeniem adipocytów. Ogólnie rzecz biorąc, cellulit można zdefiniować jako modyfikację tekstury powierzchownych tkanek podskórnych, charakteryzującą się zwiększeniem grubości, konsystencji i wrażliwości oraz zmniejszeniem ruchomości z powodu przylegania do głębszej warstwy.


Dlaczego elektrostymulator działa na cellulit? Jednym z korzyści elektrostymulacji jest poprawa krążenia krwi, co jest możliwe dzięki trybowi masażu zaimplementowanemu w kamizelce elektrostymulacyjnej. Ta opcja nie służy tylko do odpoczynku i regeneracji organizmu po kontuzjach (ból, ciężkie nogi...), ale pozwala też na regenerację tkanek mięśniowych i dostarczenie im tlenu nawet pięć razy bardziej.


Elektrostymulacja na cellulit jest doskonałym wsparciem dla terapii redukujących procent tłuszczu, ponieważ elektrody działają lepiej, gdy docierają do większej liczby włókien mięśniowych. W ten sposób uzyskasz zwiększenie jędrności obszaru, jednocześnie zwiększając pośladki i redukując wiotkość, a co za tym idzie cellulit.


PORADY na zwalczanie cellulitu Trudno jest pozbyć się cellulitu bez odpowiedniej rutyny i właściwej diety, dlatego oto kilka porad, które pomogą Ci w tej walce:

  • Ćwicz ćwiczenia aerobowe, pomagają spalić tłuszcz i przyspieszyć krążenie krwi.

  • Połącz je z ćwiczeniami wzmacniającymi, które zwiększają masę mięśni. Twardy i silny mięsień sprawia, że skóra wygląda bardziej równomiernie.

  • Rozciąganie przed i po treningu promuje rozluźnienie mięśni i zapobiega kontuzjom.

  • Pij dużo wody, dzięki czemu skóra będzie nawodniona i bardziej elastyczna.

  • Masaż, aby stymulować skórę i pomóc w usuwaniu nagromadzenia tłuszczu oraz poprawić krążenie krwi.

  • Relaksuj się i odpoczywaj! Stres nie jest dobry ani dla Ciebie, ani dla Twoich mięśni.

Podsumowanie


Elektrostymulator pośladków stanie się Twoim najlepszym sprzymierzeńcem w osiągnięciu najlepszych wyników. Pamiętaj, że oba rodzaje skurczów (elektrostymulowane i dobrowolne) muszą być połączone, aby skutecznie osiągnąć wszystkie swoje cele.

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page