top of page
que-es-la-ems.jpg.webp

CZYM JEST ELEKTORSTYMULACJA MIĘŚNI (EMS) ?? 

Elektrostymulacja mięśni lub EMS jest metodą stymulowania mięśni poprzez przechodzenie przez nie nieszkodliwych impulsów elektrycznych. Impulsy są wytwarzane przez kompaktowe urządzenie (baterię), a następnie transmitowane do wybranych grup mięśni przez odpowiednio zlokalizowane elektrody.

Poprzez naśladowanie sygnałów wysyłanych przez układ nerwowy, impulsy EMS powodują skurcze mięśni. Połączenie EMS z treningiem i ćwiczeniami generuje do 40% większy wydatek energetyczny.

CHARAKTERYSTYKA

ems app

Technologia EMS jest stosowana w treningu fizycznym od dekad.

ems maszyna

Efektywne i wygodne kierowanie stałych impulsów do pojedynczych mięśni lub wielu grup mięśniowych.

ems ms

Uzupełnia każdy, istniejący plan treningowy i poprawia jego rezultaty.

system do ems

Wiele przeprowadzonych badań naukowych pokazuje, że EMS jest treningiem wysokoefektywnym.

ZALETY ELEKTROSTYMULACJI

Przez wiele lat wykorzystanie urządzeń elektrostymulacyjnych stanowiło tabu. W przeciwieństwie do tego co sądzi wiele osób, elektrostymulacja nie stanowi substytutu treningu, ale działa jako jego uzupełnienie, przez co pozwala osiągnąć wyznaczone cele szybciej, w sposób bardziej efektywny i widoczny.

EMS-1024x853.jpg.webp

Mając to na uwadze wykorzystanie systemów elektrostymulacji mięśni i stymulacji mięśni brzucha stale rosło. Stosunkowo do niedawna ta metoda była zarezerwowana dla elitarnych grup sportowców, ale kilka lat temu koncepcja elektrostymulacji mięśni (EMS) wyszła na ulice i szybko stała się popularna wśród osób szukających skrócenia czasu potrzebnego na trening, z jednoczesnym bonusem w postaci większej efektywności treningu i szybszego osiągania widocznych rezultatów: czas jest najważniejszy.

Z drugiej strony coraz większa liczba fizjoterapeutów i lekarzy zaleca trening z zastosowaniem elektrostymulacji w celu leczenia atrofii mięśni będącej wynikiem różnego rodzaju urazów lub chorób mięśniowo - szkieletowych, które mogą wpływać na mięśnie, ścięgna, tkanki i kości.

training (8) (1).jpg

SYSTEM BEZPRZEWODOWY
WIEMSPRO 

Zawsze stawiamy na innowacje, nasza technologia jest najbardziej zaawansowana na rynku. Pozwala na trenowanie w każdym miejscu i o każdej porze.

KAMIZELKA DO EMS
sprzet do ems
bottom of page