top of page

WIEMSPRO I WYNIKI SPORTOWE - ELEKTROSTYMULACJA I PIŁKA NOŻNA


Często otrzymujemy wiele różnych pytań na temat użyteczności treningu Wiemspro w różnych dziedzinach sportu, jak na przykład w piłce nożnej.

Nasza odpowiedź nie pozostawia wątpliwości, jeśli wykorzystasz tą technologię we właściwy sposób to może ona pomóc poprawić wyniki i proces regeneracji sportowców.

Dzisiaj skupimy się na piłce nożnej, dostarczając naukowych dowodów, którymi mogą być inne, podobne, dziedziny sportu jak koszykówka lub piłka ręczna.

Technologia Wiemspro w piłce nożnej

Według Andre Filipovic’a (jednego z najbardziej znanych badaczy) istnieje możliwość osiągnięcia o wiele lepszych rezultatów łącząc elektrostymulację z tradycyjnym treningiem.

Ostatnie badania z udziałem piłkarzy pokazały, że w czasie 14 tygodni osiągnęli lepsze wyniki w skoku wzwyż, zwiększyli siłę nóg i prędkości.

Poprawa siły przenosi się bezpośrednio na grę w piłkę nożną (sprinty na prosto i z nagłą zmianą kierunków). Dowiedziono, że WB-EMS pozwolił na wygenerowanie lepszych wyników niż tradycyjny trening.

Biorąc pod uwagę, że te umiejętności zostały poprawione w czasie trwania sezonu, praca nad nimi powinna być uzupełniona o trening WB-EMS.

Osiąganie lepszych efektów uzupełniając tradycyjny trening

Co więcej wyniki sesji treningowych pokazały, że 2 sesje WB-EMS połączone z 6 - 7 treningami piłki nożnej tygodniowo mogą poprawić umiejętności, których potrzebują piłkarze w czasie sezonu rozgrywkowego.

Chcemy zaznaczyć, że sesje EMS były przeprowadzane z użyciem ciągłych impulsów. Wyobraź sobie możliwości jakie masz dzięki tej technologii, która pozwala użytkownikom indywidualnie dopasować impuls elektryczny do jego potrzeb.

Załączamy link do oryginalnego artykułu dla wszystkich, którzy chcą się z nim zapoznać i go przestudiować w szczegółach: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5131218/

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page