top of page

Jaki jest najlepszy zabieg estetyczny na lato?Jaki jest najlepszy zabieg estetyczny na lato?

W okresie letnim nie zawsze jest łatwo poddać się zabiegom estetycznym, aby utrzymać dobrą kondycję ciała lub zachować skórę jędrną i nawilżoną.

Słońce, chlor w basenie, plaża itp., sprawiają, że nasza skóra staje się bardziej sucha i uszkodzona, a także wysokie temperatury, pot i promieniowanie UV są najgorszymi wrogami dla wielu z zabiegów, które zazwyczaj stosujemy, a nawet mogą być przeciwwskazane w tych okresach. Z tego powodu w dzisiejszym wpisie omówimy najlepsze zabiegi estetyczne na to lato.


Jakie rodzaje są zabiegów estetycznych?

Istnieje wiele urządzeń oferujących najnowsze technologie w zakresie kształtowania sylwetki, które można uwzględnić w swoim centrum urody. Wybór najlepszej technologii, która odpowiada potrzebom i celom Twoich klientów, sprawi, że zaufają Ci i zapewnią gwarancję uzyskania efektów oraz utrzymania kondycji ciała.

W ramach tych zabiegów estetycznych i urządzeń, omówimy te, które są nieinwazyjne, czyli te techniki, które są w 100% szanujące dla ciała, nie uszkadzają skóry ani nie poddają naszego ciała stresującym i bolesnym interwencjom.

W tym kontekście możemy wyróżnić zabiegi estetyczne w zależności od obszaru, który ma być poddany zabiegowi. W tym miejscu chcielibyśmy podkreślić 3 rodzaje:

  • Zabiegi na twarz.

  • Zabiegi na ciało.

  • Zabiegi na twarz i ciało.

Następnie, sprecyzujemy, jakie rodzaje zabiegów można wykonać w różnych obszarach.


Zabiegi na twarz

Podczas poddawania się zabiegom estetycznym chcemy zagwarantować najlepsze rezultaty, a jeśli są one widoczne w sposób szybki i skuteczny, tym lepiej. W przypadku twarzy coraz bardziej ważne jest, aby interwencje estetyczne nie były agresywne ani inwazyjne, unikając przyszłych niedogodności związanych z okresem rekonwalescencji po zabiegu lub strachem przed operacją. Kilka z najlepszych nieinwazyjnych zabiegów na obszarze twarzy to:

Peeling ultradźwiękowy

Ten zabieg polega na przesyłaniu fal poprzez chirurgiczną szpatułkę ze stali nierdzewnej, która jest przesuwana po skórze, powodując zniszczenie jej najbardziej powierzchniowych warstw i ponowne aktywowanie kolagenu w głębszych.

Maseczka LED

Ta maseczka LED na szyję i twarz została zaprojektowana do wykonywania zabiegów fototerapii zarówno z kanapy w domu, jak i w salonie piękności.

To urządzenie posiada siedem kolorów światła maseczki, umożliwiając walkę z trądzikiem, obwisłością, zmarszczkami, suchością twarzy, wśród wielu innych korzyści.

Radiofrekwencja twarzy

Ten zabieg służy poprawie jakości skóry i odmładzaniu twarzy dzięki transferowi ciepła do głębokich warstw skóry właściwej. Jego głównym działaniem jest stymulowanie produkcji kolagenu, poprawa tkanki i promowanie bardziej rozświetlonej twarzy.


To tylko kilka z najlepiej znanych zabiegów, które można przeprowadzić bez konieczności stosowania jakiejkolwiek formy chirurgii lub inwazyjnego leczenia.

Być może ten zabieg jest jednym z najlepiej znanych na rynku estetycznym, ponieważ jest to nieinwazyjne leczenie oferujące skuteczne rezultaty.

Zabiegi na ciało

Zabiegi na ciało obejmują kształtowanie sylwetki, usuwanie cellulitu lub skórki pomarańczowej. Oto kilka znanych zabiegów modelowania sylwetki bez operacji, które są w 100% skuteczne i nieinwazyjne.


Presoterapia

Być może ten zabieg jest jednym z najlepiej znanych na rynku estetycznym, ponieważ jest to nieinwazyjne leczenie oferujące skuteczne rezultaty. Ten zabieg wykonywany jest w dolnej części tułowia. Zakładamy buty na nogi. Te buty mają komory powietrzne, które po napompowaniu wywierają nacisk na nogi, co sprzyja krążeniu krwi i drenażowi układu limfatycznego. Dzięki tej akcji możliwe jest usunięcie toksyn, a także sprzyja wydalaniu zatrzymywania płynów. Ponadto ten zabieg jest

również przeznaczony do leczenia stanów zapalnych mięśni, obrzęków itp.


Kawitacja

Kawitacja to technika polegająca na rozbijaniu kompozycji molekularnej, czyli rozpuszczaniu guzków tłuszczowych znajdujących się w obszarze ciała poddanym leczeniu. Ten zabieg wymaga dużej ilości spożycia wody w celu wydalenia komórek tłuszczowych przez mocz.

Należy zauważyć, że dla uzyskania lepszych wyników ten zabieg można połączyć z presoterapią, aby lepiej pomóc w usuwaniu toksyn i płynów.


Radiofrekwencja ciała

Ten zabieg ciała jest bardzo skuteczny w zwalczaniu obwisłości i zlokalizowanego tłuszczu. Poprzez przekazywanie ciepła do głębokich tkanek skóry właściwej, generowany jest efekt katalityczny, który eliminuje komórki tłuszczowe.


Estetyczna elektrostymulacja

Elektrostymulacja działa poprzez elektrody umiejscowione strategicznie w tych grupach mięśni, które chcemy pracować. Te elektrody wysyłają impulsy elektryczne, które przenikają i aktywują najgłębsze włókna mięśniowe, generując jednocześnie potężne skurcze mięśni.

Poprzez aktywne pracowanie mięśni, nie tylko wzmacniamy i definiujemy nasze ciało, ale także służy jako katalizator lub akcelerator metabolizmu, a jednocześnie promuje większe spalanie tłuszczu.

Inne korzyści, na które zwraca uwagę estetyczna elektrostymulacja, to zapewnienie bardziej elastycznej i gładkiej skóry (dzięki tym skurczom). Ponadto, penetrując najgłębsze włókna mięśniowe, sprzyja lepszemu krążeniu krwi, co jest ważne dla skutecznego zwalczania cellulitu.


Niskoczęstotliwościowy ultradźwięk

Niskoczęstotliwościowy ultradźwięk (LFU) aktywuje tkankę podskórną obszaru brzucha poprzez pas emitujący ciepło. Ten pas upłynnia komórki tłuszczowe i wydala je przez mocz.


Czynniki do uwzględnienia w leczeniu estetycznym latem

Promieniowanie słoneczne jest zazwyczaj przeciwwskazane przy większości zabiegów, ponieważ niektóre zabiegi estetyczne mogą sprawić, że skóra będzie bardziej podatna na szkodliwe działanie słońca, zwłaszcza w przypadku zabiegów peelingowych lub laserowych, mogąc nawet prowadzić do oparzeń, zaczerwienień, obrzęków oraz pęcherzyków lub owrzodzeń.

Zawsze istnieje pewne ryzyko związane z zabiegami uznawanymi za inwazyjne dla naszej skóry, takimi jak te, które obejmują blizny, resekcje mięśniówki lub powierzchowne zmiany skórne w celu osiągnięcia naszych celów.

Dodatkowo, wiele zabiegów estetycznych ma pewne ograniczenia lub przeciwwskazania, a jak wspomniano na początku wpisu, w lecie praktyka ta jest najmniej zalecana ze względu na kwestie takie jak pot, chlor, morze czy promieniowanie słoneczne. Na szczęście zabiegi, o których wspomniano powyżej, są idealne do praktykowania w tym okresie roku, są także skuteczne i w 100% szanujące twoje ciało.

Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę w zabiegu estetycznym:

Pot

Wiele zabiegów estetycznych sprawia, że skóra staje się bardziej delikatna i wrażliwa, dlatego pot może spowodować obrażenia, łuszczenie się lub infekcje skóry.


Promieniowanie słoneczne

Promieniowanie słoneczne jest zazwyczaj przeciwwskazane przy większości zabiegów, ponieważ niektóre zabiegi estetyczne mogą sprawić, że skóra będzie bardziej podatna na szkodliwe działanie słońca, zwłaszcza w przypadku zabiegów peelingowych lub laserowych, mogąc nawet prowadzić do oparzeń, zaczerwienień, obrzęków oraz pęcherzyków lub owrzodzeń.


Chlor i morze

Woda morska jest ogólnie korzystna pod wieloma względami, ale nie dla inwazyjnych zabiegów estetycznych. Chlor i woda morska pozostawiają naszą skórę bardziej suchą i odwodnioną niż zwykle, więc możemy spowodować łuszczenie się i małe rany ze względu na jej suchość.


Onnafit, letni zabieg estetyczny na cały rok

Onnafit to najnowsza zaawansowana technologia estetyczna, która działa "bezobsługowo", czyli nie wymaga manipulacji przez technika ani profesjonalistę od estetyki.

Onnafit stał się ostatecznym rozwiązaniem do osiągnięcia celów Twoich klientów z 4 prostych powodów:

  • Jest widocznie skuteczny.

  • Wyniki są długotrwałe.

  • Są osiągane szybko, już po kilku sesjach.

  • Jest to technologia nieinwazyjna.

  • W kilku sesjach twoi klienci będą w stanie osiągnąć swoje cele szybko.

Onnafit składa się z bardzo rozwiniętego systemu EMS (Elektrycznej Stymulacji Mięśni).

Jak wcześniej wspomniano, EMS lub Estetyczna Elektrostymulacja to technologia, której stosowanie jest wskazane na lato. Oznacza to, że Twoje centrum estetyczne nie boi się sezonowości, jak to zazwyczaj bywa w większości centrów estetycznych latem.

Ten system oferuje Ci więc stabilność i rentowność Twojego centrum estetycznego z kilku powodów:

Jest to technologia bezprzewodowa i bezzobsługowa, czyli nie jest technicznie zależna.

Jest doskonale kompatybilny z innymi zabiegami, takimi jak kriolipoliza, ultradźwięki, radiofrekwencja lub niskopoziomowy laser, na przykład.


Jest to technologia estetyczna nieinwazyjna.

Posiada wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa i produktów oraz spełnia wymogi prawa MDR.

Skuteczność wyników jest naukowo potwierdzona w 100%.

Stanowi wielką przewagę konkurencyjną i zwiększa średni koszt karnetu.


Zalety włączenia Onnafit do Twojego centrum estetycznego

Technologia Onnafit jest na fali w świecie sektora estetyki ze względu na jej liczne korzyści.

Okazuje się, że jest to 100% skuteczna i naukowo udowodniona metoda:

Redukuje obwód talii: Elektrostymulacja promuje wysoki poziom metabolizmu: im więcej wzrasta metabolizm, tym więcej tłuszczu jest spalane. Ponadto działa skoncentrowanie w najbardziej problematycznych obszarach.

Tonizuje i definiuje: Elektrostymulacja aktywuje mięśnie i powoduje większą siłę, wytrzymałość mięśniową i tonizację mięśniową.

Podnosi i wzmacnia pośladki.

Zwalczanie cellulitu: EMS działa na tkanki miękkie i poprawia krążenie krwi.

Odprowadza płyny: Elektrostymulacja działa na komórki tłuszczowe i mięśnie, umożliwiając ich dotlenienie oraz zwiększenie zdolności do odprowadzania płynów i tłuszczów.

Skóra staje się sprężysta i gładka.


Zabiegi estetyczne, które należy odłożyć na po letnim czasie

Następnie wymienimy kilka zabiegów estetycznych, które odradzamy w trakcie letnich miesięcy:


Laserowe odmładzanie

Aby uzyskać najlepsze rezultaty z tym zabiegiem estetycznym, konieczne jest, aby skóra nie była opalona i aby po zastosowaniu przestrzegać bardzo ścisłych zasad fotoprotekcji, aby zapobiec pojawieniu się plam.


Depilacja laserowa

Ten zabieg ma silne ograniczenia, jeśli chodzi o wykonanie go latem, ponieważ nie można opalać się przez 15 dni przed i po zabiegu, ani używać kremów brązujących.


Zabiegi chirurgiczne

Ten rodzaj zabiegów może spowodować kilka dni rekonwalescencji, pewne dolegliwości, siniaki, surową ochronę przeciwsłoneczną i, w niektórych przypadkach, niezbyt wygodne opatrunki kompresyjne w tym gorącym okresie.


Podsumowując, wszystkie zabiegi inwazyjne zaleca się wykonywać po lecie, aby uniknąć przyszłych powikłań lub bycia niewygodnym w miesiącach silnego upału.


Wnioski

Musimy bardzo uważać, kiedy powinniśmy poddać się konkretnemu zabiegowi estetycznemu. Bez wątpienia lato jest a priori najgorszym wrogiem zabiegu estetycznego, z wyjątkiem tych, o których wspomnieliśmy na początku wpisu.


Aby zabieg był skuteczny i w 100% szanujący twoje ciało, zalecamy korzystanie z najnowszej technologii estetycznej, takiej jak Onnafit, ponieważ jest to zabieg, który spełnia liczne cele twoich klientów, jest nieinwazyjny i w 100% skuteczny, oferując widoczne rezultaty już po kilku sesjach.


Oferowanie najlepszych widocznych rezultatów i kontynuowanie utrzymania formy przez cały rok jest możliwe dzięki estetycznej elektrostymulacji Onnafit. Czy chciałbyś wypróbować to w swoim centrum estetycznym? Napisz do nas tutaj.

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page